fbpx

Jak cudowne są wakacje i dalekie podróże z przygodami! Mogłyby się nie kończyć. Im bardziej egzotyczne miejsce, tym większe robi wrażenia i na długo pozostaje w pamięci. Powrót do codzienności może być niejako kontynuacją fascynujących odkryć i inspiracji. Co powiesz na totalną metamorfozę swojego mieszkania, które zamienisz na relaksującą oazę marzeń? Pomogą Ci w tym meble Piasecki Design z kolekcji Mango.

Drzewo mangowca daje ludziom nie tylko słodkie, rozpływające się w ustach owoce, ale stanowi także ceniony materiał do produkcji mebli egzotycznych. Mango spotykamy zarówno w Indiach, jak i Malezji czy na Filipinach. Nic się tam nie ma prawa zmarnować przy wykorzystaniu surowca. Kiedy drzewo wyda ostatnie owoce, jest na tyle dojrzałe i odporne, by posłużyć jako budulec. To właśnie mangowiec, charakteryzujący się wysoką gęstością i pięknym złocistym wybarwieniem, nadaje egzotycznym meblom tak oryginalny wygląd.

Cała kolekcja Mango Piasecki Design pozwala zbudować relaksujący styl wnętrz, które nie dadzą się zaszufladkować. Każdy egzemplarz mebla jest jak pamiątka z podróży, jaką można łatwo wpleść w nowoczesne aranżacje naszych domów.

Wabi-sabi z egzotyczną nutą

Dekoracyjne usłojenie drzewa mango cenione jest w stylu rustykalnym i ciepłym, ale nie tylko. Jest na tyle uniwersalne, że pasuje także do prostych form i designu, idealnie kontrastując z bardziej surowymi wnętrzami. Ostatnio modne jest podejście wabi-sabi, obejmujące różne obszary. To japońska sztuka życia, która stanowi zaprzeczenie perfekcjonizmu, wychwalająca urok niedoskonałości. We wnętrzach ducha wabi-sabi znajdziemy w przedmiotach, na których widać ząb czasu, opowiadających historię. Zrobionych solidnie, ale pozostawiających pole dla wyobraźni i nonszalancji. Tak jak meble Piasecki Design. Przetarcia farby, odkryte słoje, niejednorodna struktura drewna – postawiono tu na podkreślanie naturalności w całej jej krasie. Surowiec na meble z mango pochodzi z Azji, tak jak i podejście wabi-sabi. Kultura Indii spotyka się więc tu z japońskim odnajdywaniem piękna w niedoskonałości. Niesamowite połączenie! Kiedy przypomnimy, że meble Piasecki Design wytwarzane są ręcznie, to już chyba staje się oczywiste, że krąży nad nimi duch wabi-sabi.

Tropikalny koktajl we wnętrzach

Kiedy już znajdziesz swój ukochany model z kolekcji Mango Piasecki Design, czas na aranżację. Dobrze jest podkreślić urok komody, lustra, parawanu czy innych przedmiotów z drewna mango, elementami idealnie z nimi korespondującymi. Kolory Ziemi będą stanowiły tu doskonałe tło. Wybierz więc odcienie beżu, brązu, zieleni, ochry. Postaw na modne plecionki: zawieś makramę jako dekorację, znajdź wiklinowe donice, w których umieścisz tropikalne rośliny. Co powiesz na zieloną monsterę z ogromnymi liśćmi? Nie jest wymagająca, a wprowadzi wakacyjny klimat. Poduszki mogą być w „dzikie” wzory: sprawdzi się wizerunek słonia, małpy, zebry czy rajskich roślin. Kolory dodatków niech kojarzą się z indyjskimi przyprawami: garam masala, kurkumą, chili i potrawki curry. Nie zapomnij o pamiątkach z podróży. Mebel z mango jest jak trofeum z dalekich krajów. Do niego pasują rożne drewniane figurki, maski, szkatułki, mapy, globusy, lornetki itd. Wieczorami niech zapłoną świece, a w kominku zapachowym ulatnia się orientalny olejek. Tkaniny podkreślą nonszalancki klimat: zasłony mogą być przydługie, a dywany lub chodniki niedbale wyplecione. Wszystko to, w połączeniu z naszymi meblami z mango, wprowadzi niezwykle pozytywną energię do Twoich wnętrz. A przy tym będzie modne, eklektyczne i w dobrym guście. W takim egzotycznie nastrajającym mieszkaniu, nie może zabraknąć wygodnego zakątka służącego tylko do relaksu. Zadbaj więc o stoliczek kawowy, wygodny fotel czy bujane krzesło, a nawet szezlong. Miło jest spędzić popołudniową sjestę popijając aromatyczną herbatę (być może chai masala?), z książką o dalekich podróżach. Twoja komoda z solidnymi szufladami w różnych kolorach będzie Ci o nich przypominać.

Bezpieczeństwo i jakość wykonania

Piasecki Design gwarantuje wysoką jakość wykonania każdego mebla, jaki sygnuje swoją marką. Wszystko, co powstaje w Indiach, sprawdzane jest tam na miejscu przez europejskich kontrolerów standardów, a następnie dodatkowo monitorowane w Polsce. Taka podwójna kontrola daje pewność Klientom, że otrzymują starannie zapakowany, wysokiej próby produkt na długie lata.

Poznaj nasze meble

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro