fbpx

Niektórzy ludzie nie potrafią zatrzymać się na dłużej w jednym miejscu i ciągle ich gdzieś nosi. Życie to przygoda, a zew wolności wzywa do eksplorowania tego, co tajemnicze, nieznane. Ich walizka zawsze leży w pogotowiu, by zaraz ruszyć w kolejną podróż. Z tych wojaży przywożą egzotyczne pamiątki, które potem zdobią mieszkania i przypominają o dalekich krajach. Odnajdujesz siebie w tym opisie? To tak jak Rafał Piasecki, założyciel marki Piasecki Design.

Zafascynował się baśniowym, orientalnym klimatem Indii, które rozkochały go od pierwszego wejrzenia. Po wielu wyprawach, postanowił wykreować w Polsce linię produktów inspirowanych tym magicznym, ogromnych krajem. Dzięki temu mamy teraz dostęp do autentycznych mebli z indyjskiego drewna, produkowanych tysiące kilometrów stąd, poddanych jednocześnie najwyżej kontroli według europejskich standardów. Mogą sobie na nie pozwolić ci, którzy w Indiach nigdy nie byli, a o tym marzą. Z fantazyjną aranżacją wnętrz, łatwiej jest śnić o dalekich eskapadach.

Nowoczesne meble z odzyskanego drewna

Mieszkanie zdradza upodobania jego właścicieli. Jeśli doceniasz urok starych rzeczy, które mają duszę, meble z odzyskanego drewna przykują Twoją uwagę. Surowiec, z którego zostały wykonane, może liczyć nawet 20 lat. W tym czasie zdążył wchłonąć atmosferę, jaka panuje w Indiach. Każdy egzemplarz mebla, jak na przykład komoda Indiagrande, uruchamia wyobraźnię. Możesz zacząć wyobrażać sobie to, co odcisnęło ślad na materiale, z którego powstała.

W drewnie tym zaklęte są zapachy obłędnej kuchni pachnącej przyprawami, nasycone kolory strojów, kakofonia dźwięków ulicy, tańców, rytuałów, wpływy mieszanki kultur i różnych obyczajów. Co mebel to odrębna historia: fascynująca, romantyczna, radosna, skomplikowana i zawsze ciekawa. Dzięki temu każdy model jest jeszcze bardziej pociągający, bo tajemniczy i niepowtarzalny.

Siedząc na własnej kanapie z filiżanką Chai Masala, można spróbować „wyczuć” energię drewna. O czym może ono opowiedzieć? Czy będą to wspomnienia znad falującego oceanu, słonecznych plaż Goa, czy dusznej i rozkrzyczanej ulicy w New Delhi? Drewno do ręcznej produkcji mebli Piasecki Design pozyskiwane jest głównie z krainy baśniowych pałaców, złotych pustyni i potężnych fortec – Radżastanu, jak też żyznych i zielonych terenów kolebki kultury indyjskiej – Uttar Pradesh, a także z obszaru starożytnych cywilizacji i ważnych portów morskich – Gujarat. Surowiec wcześniej służył jako budulec łodzi lub domów. W trzech dostępnych kolekcjach Acacia, Mango i India, nie ma dwóch takich samych komód, szafek, stolików. Wszystkie niosą ze sobą inne wspomnienia. Każdy mebel składa się z różnych rodzajów drewna: damar, saal, mango, akacji indyjskiej.

Bezpieczne i na lata – techniczna strona produkcji mebli z odzysku

Deski, z których wykonywane są meble Piasecki Design, poddawane są szczegółowej selekcji pod kątem jakości i kolorów. Widoczne są na nich autentyczne ślady farby w wakacyjnych, radosnych odcieniach zieleni, niebieskiego i turkusu. Warto wiedzieć, że odcień Classic Blue został okrzyknięty kolorem roku 2020 przez Instytut Pantone. Meble więc doskonale wpisują się w aktualne tendencje wnętrzarskie. Cały proces przygotowania i obróbki odbywa się w Indiach, przy współpracy z europejskimi kontrolerami jakości z Piasecki Design.

Po selekcji, materiał jest obrabiany zgodnie z projektem, docinany, szlifowany i klejony. Poddaje się go inspekcji jakości, lakierowaniu lub woskowaniu, a także, co bardzo istotne, procesowi zabezpieczania i usuwania wilgoci. Zyskuje przez to dożywotnią gwarancję ochrony przed insektami, otrzymując certyfikat antyfumigacji. Meble poddawane są podwójnej kontroli jakości, zarówno w Indiach, jak i potem w Polsce. Takie egzemplarze, starannie opakowane, trafiają do Państwa domów. Cieszą latami, zapisując nową kartę własnej historii.

Poznaj nasze meble

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro